SEFAKO TOP PRACODAWCĄ!

03.10.2018

3 października 2018 r. podczas uroczystej gali w Białymstoku w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego, wręczono nagrody zwycięzcą konkursu Top Pracodawcy Polski Wschodniej. Nagrody odebrali przedstawiciele ośmiu firm z pięciu województw Polski Wschodniej. Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. znalazła się wśród zwycięzców! 

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie grona wyróżniających się pracodawców, które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy. Wśród laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach. Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajmują wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają. Nominacji i wskazań dokonają władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. (jeden z największych pracodawców w województwie świętokrzyskim), została wyróżniona za zapewnienie stabilnego zatrudnienia oraz wspieranie lokalnych inicjatyw w zakresie rozwoju edukacyjnego i zasobów ludzkich. 

"To wyróżnienie dla Top Pracodawcy jest niezmiernie ważne, ponieważ w większości sektorów mamy dziś rynek pracownika. Jesteśmy drugim co do wielkości pracodawcą w regionie, zatrudniamy 980 osób, wdrożyliśmy strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, co jest wielkim sukcesem naszej firmy" – powiedziała podczas odbierania nagrody Anna Wiosna, doradca Prezesa Fabryki Kotłów "SEFAKO" S.A.