NAGRODA LIDER REGIONU 2022 DLA "SEFAKO"

29.11.2022

Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A. Liderem Regionu 2022 w kategorii Energetyka. "SEFAKO" powtórzyło tym samym zeszłoroczny sukces!
25 listopada 2022 r. już po raz dwudziesty drugi Kapituła powołana przez redakcję Echa Dnia przyznała nagrody Lider Regionu. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień podkreślających zasługi firm dla rozwoju i promocji regionu świętokrzyskiego. Kryteria jej przyznania nie opierają się wiec tylko na suchych liczbach, rosnących przychodach czy zyskach netto. Liderzy Regionu to te firmy, które miały osiągnięcia w swojej branży, ale również angażowały się w rozliczne przedsięwzięcia dla naszego regionu, wspierały sport, promowały kulturę czy swoimi nowatorskimi pomysłami i rozwiązaniami zachwycały resztę kraju.
W tegorocznej edycji plebiscytu kapituła wybrała 27 laureatów, którzy podczas piątkowej gali gospodarczej w Kielcach odebrali statuetki i pamiątkowe grawertony.  Nagrody wręczali: Anna Krupka, wiceminister Sportu i Turystyki, Mirosław Gębski, starosta kielecki, Robert Glinkowski, prezes Oddziału w Kielcach Polska Press Grupy oraz redaktor naczelny „Echa Dnia” Stanisław Wróbel. W imieniu Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A. nagrodę Lider Regionu w kategorii Energetyka odebrał Prezes Zarządu – Pan Jacek Boruciński. Dziękując za wyróżnienie, Pan Prezes, wspomniał o ciągłym rozwoju przedsiębiorstwa, również w kontekście przyjętej niedawno strategii na lata 2022 - 2026. Prezes Zarządu podziękował również całej Załodze "SEFAKO", bez której nie byłoby takich sukcesów i takich nagród.

Wręczenie nagród Lider Regionu poprzedziło ogłoszenie Rankingu Największych Firm Województwa Świętokrzyskiego - Złota Setka 2022. Zaprezentowano przedsiębiorstwa, które w ubiegłym roku osiągnęły najlepsze wyniki finansowe i wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Gala Złotej Setki i Lidera Regionów odbywała się na zakończenie dwudniowego forum Nowa Energia - Regionalnego Forum Ekonomicznego. Forum poświęcone było sprawom energii przyszłości, alternatywnym źródłom energii, błyskawicznym oszczędnościom, ale też ciekawym, innowacyjnym pomysłom, które w najbliższym czasie zmienią nasze życie. Drugiego dnia Forum swoje wystąpienie w panelu pt. „Kryzys energetyczny – jak oszczędzać?” miał również Prezes Zarządu „SEFAKO” – Pan Jacek Boruciński, który m.in. przedstawił ofertę „SEFAKO” dotyczącą instalacji odzysku energii z RDF.

Fot. 2-4 www.echodnia.eu