Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A. Przedsiębiorstwem Piętnastolecia!

23.06.2023

Z okazji jubileuszowej XV edycji „Świętokrzyskiej Victorii” Kapituła Nagrody postanowiła w tym roku przyznać w każdej z kategorii specjalne tytuły „Świętokrzyskiej Super-Victorii”.

Chcemy w ten sposób uhonorować samorządy, osoby i przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich piętnastu lat odegrały szczególną rolę w rozwoju regionu, w budowaniu jego marki i prestiżu, nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej – podkreślił Marszałek Andrzej Bętkowski. I tak, nagroda „Świętokrzyskiej Super-Victorii” w kategorii „Przedsiębiorczość” trafiła do Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A. Statuetkę z rąk Marszałka Andrzeja Bętkowskiego oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Prusia odebrał Prezes Zarządu FKS Pan Jacek Boruciński.

 

Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A. została wyróżniona i narodzona jako:  ceniony producent kotłów i części ciśnieniowych kotłów. Swoją działalność opiera na dbałości o jakość, nowoczesne technologie oraz ochronę środowiska. Marka firmy rozpoznawalna jest na europejskim i światowym rynku energetycznym. Około 90 procent produkcji fabryki stanowi eksport do krajów Unii Europejskiej. Firma od lat skutecznie realizuje strategię Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, wspierając na terenie gminy liczne inicjatywy społeczne, kulturalne, oświatowe i sportowe. Jest również laureatem wielu wyróżnień i nagród, w tym dwukrotnie – w I i XIV edycji – „Świętokrzyskiej Victorii”.

 

Prezes Zarządu Pan Jacek Boruciński nie krył swojego zaskoczenia i radości z przyznanej nagrody.

Móc być tutaj drugi raz w ciągu dwóch lat, w zeszłym roku odbierając  Świętokrzyską Victorię w kategorii Przedsiębiorczość dla Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A. i w tym roku Super-Victorię piętnastolecia, jest dużym wyzwaniem emocjonalnym. Dziękuję wysokiej Kapitule za wyróżnienie dla Spółki, którą mam zaszczyt reprezentować. Praca z ludźmi z Sefako, jest czymś, co można polecić każdemu przyjacielowi – powiedział Pan Prezes odbierając nagrodę i zadedykował ją wszystkim pracownikom Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A.

 

Gratulacje składamy Burmistrzowi Miasta i Gminy Sędziszów Panu Wacławowi Szarkowi, który został laureatem w kategorii „Osobowość” Świętokrzyskiej Victorii 2023.  Wieloletni samorządowiec, od 2002 roku burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów. Pod jego kierownictwem gmina dynamicznie się rozwinęła, wykorzystując znaczące środki zewnętrzne na poprawę warunków życia każdego mieszkańca. Wacław Szarek od lat cieszy się ogromnym zaufaniem społeczności lokalnej. Jest zaangażowany w umacnianie patriotyzmu oraz kultywowanie tradycji ludowych. Inicjator wydarzeń historycznych, kulturalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych.